Józefów, ul. 3 Maja 129

tel. +48 22 398 08 10

         512 332 730

klub.strumyk@sternik.edu.pl

www.sternik.edu.pl

 

 

Program

Wiemy jak ważne w życiu dziecka są pierwsze lata jego życia. Jest to szczególny czas, w którym uczy się setek nowych umiejętności, nawiązuje pierwsze relacje z rówieśnikami, kształtują się jego emocje i rozwijają zdolności do uczenia się.

Chcąc pomóc Państwu we wspieraniu rozwoju dzieci, zajęcia w Żłobku i w Klubie Malucha ułożyliśmy w oparciu o Zabawy fundaMentalne  opracowane przez Colina Rose i Gordona Dryder’a.  Pamiętając, że  dobra zabawa to inwestowanie w harmonijny rozwój  dziecka, rozbudzamy kreatywność,  muzykalność i umiejętność koncentracji. Bazujemy na fundamentach, które są bardzo potrzebne do osiągnięcia celu naszych prac, czyli szczęścia dziecka. Atmosfera bezpieczeństwa, przyjaźni i akceptacji każdego małego człowieka takim jakim jest, umożliwia  otwarcie się na innych i czerpanie z zajęć pełnią swojej dziecięcej możliwości. Połączenie radosnej zabawy ze stymulacją pomaga dziecku zdobyć wszechstronne umiejętności oraz ukształtować wartości takie jak życzliwość, szacunek, odwaga czy szczerość. Chcemy zadbać o wszechstronny rozwój dziecka, ponieważ jest to jedyna metoda do poznania siebie i poczucia szczęścia.

Staramy się stworzyć  warunki w których wszystkie zmysły dziecka będą we właściwy sposób stymulowane, co zaowocuje dobrym rozwojem dzieci.  Ponieważ w pierwszych latach życia, dzieci wchłaniają każde doświadczenie jak gąbka, chcemy zapewnić im jak najwięcej doświadczeń sensorycznych. Każda czynność  ma swój sens, a program zajęć zapewnia wielozmysłowe doznania.

Według naukowców w ciągu pierwszych pięciu lat życia, w człowieku rozwija się około 50% zdolności do uczenia się. W domu, z rodziną dziecko może w pełni  rozwinąć swój mózg i swoją inteligencję. Jednak im bogatsze w doświadczenia i bardziej stymulujące środowisko, tym więcej połączeń międzykomórkowych w mózgu, a co się z tym wiąże, możliwość rozwoju wszystkich ośmiu rodzajów inteligencji, jakie posiada człowiek. 

Państwa dziecko w Żłobku i w Klubie Malucha, będzie miało przede wszystkim zapewnioną wesołą zabawę, profesjonalną i czułą opiekę. Ponadto przez zajęcia bazujące na wielozmysłowym poznaniu, będzie miało możliwość wszechstronnego rozwoju. Zapraszamy!

 


Powered by JS Network Solutions